Przeskocz nawigację

WYSTAWA W ANEKSIE GSW

Wystawa
„All Towels Must Fall"

autorstwa Ewy Sadowskiej

 
Wernisaż: 16 marca 2017 roku, godz. 18.00

Galeria Aneks GSW, pl. Teatralny 12, Opole

Wystawa czynna codziennie do 17 kwietnia 2017 roku w godz. 10.00-24.00 (projekt nie wymaga wchodzenia do galerii Aneks, widoczny poprzez szybę galerii)

Komentarz autorki:

„All Towers Must Fall" to tytuł albumu zespołu, którego stronę najwyraźniej polubiłam kiedyś na Facebooku; mignął mi raz przed oczami podczas scrollowania i na długo zapadł w pamięć - z błędem (powielonym w tytule mojej wystawy). Projekt przygotowany dla Galerii Sztuki Współczesnej polega na tym, że przez czas trwania wystawy ściana galerii stanie się miejscem publikacji różnego typu treści, które przyjdzie mi do głowy zapisać w moim komputerze lub telefonie. Galeria Aneks GSW zamieni się w ekran rejestrujący online moją aktywność w Internecie.


Ewa Sadowska

Urodzona w 1989 roku w Lewinie Brzeskim. Ukończyła Liceum Plastyczne w Opolu i studiowała na takich uczelniach, jak Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Vysoká škola výtvarných umení w Bratysławie (w ramach programu Erasmus). Dyplom uzyskała na Wydziale Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie realizuje program postdyplomowy „Kaolin - Art and Design in Contemporary Ceramics" w École nationale supérieure d'art w Limoges (Francja), z trzymiesięczną rezydencją w Jingdezhen Ceramic Institute (Chiny). Współtworzy zespół „Sorja Morja" z siedzibą w Warszawie.

__________________________

Artystka jest jedną z laureatek III edycji konkursu pt. ANEKS (wcześniej NOWE OPOLE). Wystawa drugiej laureatki rozpocznie się 11 maja. 

Kuratorka projektu - Agnieszka Dela-Kropiowska
_________________________

PROJEKT ODBYWA SIĘ POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA OPOLA

SPONSOR: CEMENTOWNIA ODRA S.A.