Przeskocz nawigację

JAN DOMICZ | DISPLAY DISPLACEMENT

DISPLAY DISPLACEMENT
29/01-21/02/2016
Jan Domicz
Galeria Aneks GSW

wernisaż: czwartek 28/01 godz. 18:00

Struktura wystawy opiera się na dwóch pracach, które zostały przetłumaczone na przestrzeń Aneksu Galerii Sztuki Współczesnej, oraz znajdującego się piętro wyżej biura. Obie skupiają się na przemieszczeniu. Dyslokacji określonych sytuacji, rzeczy i miejsc stwarzającej odmienny kontekst, a przy tym zmianę ich funkcji i dostępności.
Lampa obiekt sprzedaży staje się obrazem/znakiem siebie. Sklep został zamknięty i przeniesiony gdzie indziej. Strona galerii zaczęła funkcjonować, jako hotel z dużymi zniżkami dla wyselekcjonowanej grupy plików.

+
SPOTKANIE AUTORSKIE
środa 03/02/2016 godz. 18:00

 

JAN DOMICZ
(1990, Opole) twórca wideo, obiektów, interwencji w przestrzeni. Studiował na UA w Poznaniu (dyplom w pracowni prof. Izabeli Gustowskiej) oraz Staedelschule we Frankfurcie nad Menem (w pracowniach Simona Starling i Petera Fischli). Był częścią internetowej galerii Billy Gallery. Wystawiał w CSW Zamek Ujazdowski, Instytucie Awangardy, District Berlin, Karlin Studios w Pradze. Ostatnio jego prace pokazywane były we Frankfurcie (MMK), Paryżu (Art2M) i Monachium (SPREEZ).