Przeskocz nawigację

II EDYCJA KONKURSU NOWE OPOLE

II EDYCJA KONKURSU

Nowe Opole

LAUREATKI - dwie równorzędne nagrody:

ADA BIRECKA projekt pt.  Pomiędzy „ja“ a „mnie“  

PAULINA PTASZYŃSKA projekt pt. Hodowla

Jury - zespół kuratorski GSW gratuluje nagrodzonym artystkom, których projekty wyróżniały się oryginalnością oraz spójnością koncepcji. Do konkursu napłynęło 18 zgłoszeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i  ciekawe propozycje wystaw.

___________________________________________________________ 

Celem projektu organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu jest pokazanie najnowszych i najbardziej wartościowych projektów w zakresie sztuk wizualnych tworzonych przez młodych mieszkańców Opola oraz regionu opolskiego. Grupą docelową projektu są osoby dorosłe, do 35 roku życia. Projekt ma charakter konkursowy, nagrodą jest wystawa w galerii Aneks GSW w 2016 roku.

Jury (zespół kuratorski GSW) wyłoni dwa najlepsze projekty artystyczne, które artysta bądź grupa artystów, jako laureat, zrealizuje w przestrzeni Galerii Aneks, pl. Teatralny12, Opole.

Wniosek aplikacyjny dla uczestników konkursu oraz regulamin do pobrania ze strony internetowej www.galeriaopole.pl (PONIŻEJ). Wnioski powinny napłynąć drogą mailową w formie pliku pdf i jpg (zobacz regulamin) na adres info@galeriaopole.pl do 15 grudnia 2015 roku.

Dwie równorzędne nagrody:

Ø  Organizacja wystawy w galerii Aneks trwającej 3 tygodnie, pierwszej rozpoczynającej się w marcu,  drugiej rozpoczynającej się w kwietniu 2016 r.

Ø  1000,00 złotych brutto - honorarium autorskie dla laureata Konkursu,

Ø  1000,00 złotych brutto przeznaczone na zakup przez Organizatora Konkursu materiałów do wykonania projektu artystycznego.

 

 

KRYTERIA BRANE POD UWAGĘ PRZY OCENIE PROJEKTÓW:

1. Oryginalność i spójność koncepcji.

2.  Koncepcja wystawy wpisująca się w przestrzeń i charakter Galerii Aneks GSW, pl. Teatralny 12, Opole.

 

Kuratorka projektu: Agnieszka Dela-Kropiowska, tel. 774021235

PLIKI DO POBRANIA: 

KARTA APLIKACYJNA

REGULAMIN

PLAN GALERII ANEKS GSW
   

 ___________________________________________________

Projekt pod patronatem Prezydenta Miasta Opola